Усім очевидно, що першою та головною відмінністю сковороди є матеріал, з якого вона виготовлена, тобто чавун. Кожен із нас, напевно, пам'ятає старі добрі чавунні сковорідки на кухні у бабусі та пам'ятає смак дуже смачних млинців, які виходили на цій сковорідці. Це такий смак дитинства.

 

На думку фахівців, чавунна сковорідка відмінно підходить для приготування продуктів, які готуються довго, тобто їм потрібна тривала термічна обробка. Це пояснюється тим, що у чавуну хороша теплопровідність, тому він дуже добре прогрівається і тим самим перешкоджає пригоранню продуктів до поверхні. Цьому також сприяє сама структура чавуну – він пористий. Отже, в процесі готування пори заповнюються жиром, створюючи природний антипригарний шар.

 

Чавунна сковорода так само хороша тим, що вона не боїться харчових кислот. Це означає, що при приготуванні пиши можна сміливо додавати лимонну кислоту або оцет і це не зашкодить сковорідці.

 

При покупці чавунної сковорідки слід звернути увагу на те, що більшість сковорідок вироблених на території СНД використовують стару технологію обробки. Чавунний посуд обробляється машинним маслом для його тривалого зберігання та захисту від найлютішого ворога чавуну – іржі. Перед використанням такого посуду її треба ретельно вимити, прожарити із сіллю, а потім поки вона гаряча, протерти її соняшниковою олією. За допомогою цієї процедури на поверхні сковорідки створиться захисна антипригарна плівка, яка захистить сковороду від іржі надалі її використання.

 

Багато сучасних виробництв чавунного посуду готують до використання посуд вже у себе на виробництві і його не треба готувати в домашніх умовах. Така посуд посуду оброблена рослинною олією і повністю готова до використання.

 

Ми описали, мабуть, всі переваги чавунної сковорідки, слід так само написати і про недоліки. Найголовніший недолік – це іржа, яка з'являється на посуді після миття. Тому причиною є те, що сучасні миючі засоби дуже агресивні, вони змивають захисну плівку з поверхні сковорідки. Ви запитаєте, як очистити сковорідку після приготування їжі? Як правило, сковороду після приготування витирають або споліскують у звичайній воді, щоб прибрати залишки їжі, але в той же час не пошкодити захисну плівку.

 

Зберігати чавунну сковорідку потрібно також у сухому місці. Потрібно уникати тривалого впливу вологи на сковорідку. Через вище сказане не можна зберігати в ній приготовлену їжу. Варто також пам'ятати, що чавун тендітний матеріал через свою пористість. При падінні сковорідки чавун може просто розбитися.  

 

Якщо ви вже вирішили купити чавунну сковорідку, всі ці мінуси здадуться вам дрібницею в порівнянні зі смачними стравами, для приготування яких найкраще підходить чавун. 

 

Гарних вам кулінарних шедеврів !