У нинішньому широкому асортименті соковитискачів, ручні соковитискачі найдешевші і не вибагливі.  Всі механічні соковитискачі можна розділити на два види – це шнекові та соковижималки-преси. Шнекові соковитискачі мало чим відрізняються від звичайної м'ясорубки, практично це та ж м'ясорубка тільки з насадкою. Соковитискачі-преси це дещо інша конструкція, побудована на принципі здавлювання фруктів (овочів) між двох пластин. Здавлювання відбувається або вручну, або за допомогою  важеля. 

Давайте детальніше розглянемо кожен вид ручних соковитискачів. Шнекові соковижималки досить популярні в народі завдяки своїй простоті та ефективності. Віджимання соку в таких соковитискачах відбувається на низьких оборотах, а значить, подрібнені плоди не перегріваються і не втрачають вітаміни. Ручні соковитискачі шнекові дуже добре підходять для приготування томатного соку і приготування соку з різних ягід.  Шкірка і дрібне насіння буде відокремлено через отвір на кінці соковижималки,   і ви отримаєте чудовий сік з м'якоттю.  Кріпиться шнековий соковитискач так само, як і звична для нас механічна м'ясорубка.  Механізм кріплення має спеціальні ущільнювальні гумки, які допомагають надійно закріпити соковитискач. Завдяки системі кріплення на гвинтовому затиску, соковитискач можна закріпити на поверхнях різної товщини (стіл, стільниця). Механічний соковитискач приводиться в дію за допомогою спеціальної ручки, яка кріпиться до шнека. Обертання цієї ручки приводить у дію механізм соковижималки.

Соковитискачі-преси мають дещо відмінну конструкцію. Ці соковитискачі розроблені на принципі стискання плодів. Здавлювання відбувається за допомогою спеціальних пластин, одна з яких жорстко закріплена, а інша рухається. Існує кілька варантів виконання – це варіант коли до рухомої платини прироблена ручка, притискаючи за яку виходить ефект стискання. Є й інший варіант виконання, коли зусилля рухому пластину передається через важіль. У цьому вся варіанті потрібно прикладати менше зусиль, ніж у першому випадку. В основному соковитискачі-преси використовують для цитрусових, яблук, груш та інших відносно великих фруктів. Перевага цього виду соковитискачів із шнековими – це ще простіше конструкція, і швидкість вичавлювання. Залежно від розмірів соковитискачів даної конструкції можна отримати від однієї ложки до декількох літрів соку за один вичавлення.

На що слід звернути увагу при виборі механічного соковитискача.

  1. Ціна механічного соковитискача не повинна бути дуже низькою інакше ви ризикуєте купити не якісну продукцію.
  2. Соковижималка не повинна бути легкою. Мала вага соковижималки говорить про те, що метал, з якого вона зроблена або дуже тонка, або не якісна
  3. Не залежно від конструкції соковижималки, її конструкція не повинна бути хлюпинькою, оскільки вона піддаватиметься механічному навантаженню. Ненадійна конструкція дуже швидко вийде з ладу.

Купуйте соковитискачі у нашому інтернет магазині Посудус. Ми бажаємо вам смачного та свіжого соку на Вашому столі!