Такий вид посуду як каструлі головним чином впливає на приготування тих чи інших страв. Найчастіше саме від них залежить успіх кулінарних старань.
Є велика кількість видів каструль, які багато в чому відрізняються своїми властивостями і особливостями. Деякі основні матеріали для їхнього виготовлення стають основним показником вибору ідеальної каструлі для вашої кухні.

Скляні каструлі

Жароміцний скляний посуд давно увійшов до будинків багатьох господинь і посів почесне місце серед каструль з інших матеріалів. Багато хто вибирає скляні каструлі через особливі властивості цього матеріалу, а деякі просто набувають їх як стильну альтернативу звичному начинню. Кожен знаходить у них свою цінність, але все ж таки купити скляну каструлю можна як елемент саме сучасної кухні, оскільки її можливості чудово поєднуються із сучасною побутовою технікою.

Можливості матеріалу

Вогнетривке скло чудово справляється з покладеним на нього призначенням. Каструлі з цього матеріалу можуть бути дуже довго. Правильний догляд та обережне використання збережуть первинний вигляд такого посуду.

Переваги і недоліки жароміцного скла такі:

  • Скло повільно остигає – це дозволяє довго тримати готове блюдо гарячим. До того ж, під час готування у скляній каструлі довго зберігається температура, що добре тоді, коли необхідно зменшити вогонь та запобігти підгоранню;
  • Нерівномірність нагрівання скла – це та специфіка матеріалу, яка трохи зменшує привабливість цього посуду. Погана провідність тепла сприяє нерівномірному тепловому розширенню та згодом скло може потріскатися. Тому для використання скляних каструль на плиті необхідно ставити металевий розсікач, який розподілить тепло правильно;
  • Екологічність та гігієнічність – основні якості, завдяки яким скляний посуд такий популярний. Готувати дітям їхні перші страви краще саме в такій каструлі, щоб їжа була максимально корисною та смачною. Скло не вступає в реакції з кислотами та іншими речовинами, що містяться в продуктах харчування, тому в ній можна зберігати готову їжу;
  • Естетичність – прозорість скла незалежно від форми каструлі, дозволяє такий посуд стає елементом сервірування святкових столів.

Особливості використання

Скляний посуд ідеально підходить для мікрохвильових печей та духових шаф. Тому що їй необхідний максимально рівномірний розподіл тепла, що впливає.

Каструлі з цього матеріалу легко миються, на них не утворюється накип.

У скляних каструлях можна готувати безліч страв, але важливо стежити, щоб волога не википала, оскільки потрапляння на стінки крапель рідини може призвести до втрати вашої каструлі. Виходячи з цього, варто вибирати страви, які не створять посуду небезпеку розколу скла. Наприклад, скляна каструля, це явно не каструля для молока.

Також не можна ставити скляні каструлі на мокрі поверхні. Важко сказати скільки крапель стане для цього посуду останнім, тому краще використовувати спеціальні підставки.

Алюмінієві каструлі

Ще недавно алюмінієві каструлі були найпоширенішим варіантом для цього виду кухонного начиння. У порівнянні вони не дорогі, легкі за своєю вагою та можуть прослужити довгий час. Сучасні господині в гонитві за кулінарними шедеврами знову повернулися до цього матеріалу для каструль, щоб створювати в них особливі страви.

Можливості матеріалу

Алюміній має деякі переваги, які дозволяють йому бути затребуваним, як і раніше. Хороші та погані можливості цього матеріалу такі:

  • Хороша провідність тепла – алюміній чудово проводить тепло, що дозволяє швидко закипати воді у такій каструлі. Але разом з такою особливістю є недолік, це деформація стінок посуду, тому алюмінієві каструлі повинні мати стінки певної товщини, що і робить їх такими масивними. Разом з тим це може бути прекрасна каструля для спагетті;
  • Не пригоряє молоко – господині, які не раз кип'ятили молоко знають як це важливо, тому каструля для цього продукту має бути з алюмінію. Але після пастеризації необхідно переливати його в іншу ємність, тому що зберігати в такій каструлі молоко не можна;
  • Крихкість алюмінію – цей матеріал легко зіскребти зі стінок каструлі, а оскільки до нього іноді підгоряє їжа, то згодом можна наїстися алюмінію, що дуже шкідливо. Не можна шкрябати алюмінієву каструлю металевою мочалкою.
  • Реакції з речовинами – алюміній входить у реакції з кислотами і лугами, що теж погано, оскільки з'єднання зі стін посуду проникають у страви. Тому зберігати в ній готові страви не можна.