На сьогоднішній день френч-прес – це відносна новинка для України.  Сам френч-прес придумали французи, звідси й утричі назву – французький прес. Французи придумали такий спосіб заварювання кави та чаю ще у 19 столітті. Цей пристрій зазнав чимало змін з часу його винаходів і залишається актуальним і сьогодні. Популярність френч-пресу сьогодні пов'язана із швидким ритмом нашого життя. Френч-прес дуже зручний для швидкого заварювання кави чи чаю.

Френч-прес– це дуже простий, але в той же час ефективний пристрій. Французький прес  складається зі скляного циліндра, який зберігає тепло, і поршня який є сітчастим фільтром з ручкою (тримачем). Поршень щільно прилягає до стін скляного циліндра. А ручка виведена через кришку на зовнішній бік преса.

Користуватися френч-пресом  дуже просто. Ви просто витягуєте поршень зі скляного циліндра, потім засипаєте каву (чай) в циліндр, що звільнився, і заливаєте окропом і ставите поршень з кришкою, але не опускаєте сам поршень. Кава (чай)  наполягає  десь 5 -7 хвилин. Далі можна опустити поршень, таким чином ви досягнете того, що гуща залишиться внизу під сіткою і у вас буде чиста кава (чай).

Сьогодні у продажу достаток різноманітних френч-пресів. Купити френч-прес можна навіть з комплектом чашок витриманих в ідентичному стилі і це дуже зручно і не дорого. Крім того, френч-прес і чашки витримані в одному стилі і виглядають дуже добре.

Перед вибором френч-преса слід звернути увагу на товщину скла та якість самого поршня-фільтра. Скло циліндра має бути такою ж товщиною, як і у товстостінної склянки 3-5мм. Поршень фільтр повинен щільно додавати до стінок скляного циліндра для забезпечення відділення гущі або заварювання.  

 

Рекомендації про догляд та правильне використання френч-пресу

Дорого чи дешево куплена річ - вона повинна відпрацювати свій час на радість покупцю, тобто Вам, шановний покупець. Відслужити певний час вірою та правдою. Але це ми хочемо та вимагаємо від товару. А що ж просить нас робити у свою чергу товар, щоб якісно та з гарантією застосувати його у житті. Весь посуд, з будь-якого матеріалу не любить різких перепадів температур. Тому наповніть прес гарячою водою та зачекайте 1 хвилину, щоб він нагрівся. Прес прогрівся, і ми його підготували. Виливаємо цю воду. Кладемо в колбу френч-преса необхідну кількість кави або чаю. Заливаємо кавою або чай окропом, але не доливаємо приблизно 2,5 см до верхнього краю. Перемішуємо вміст пресу. Далі накриваємо прес кришкою, повністю піднявши фільтр (поршень) і залишаємо так для заварювання на 3-5 хвилин. Далі повільно опускаємо фільтр до дна скляної ємності. Швидко опускати фільтр не потрібно. Так правильно і щадно використовувати френч-прес. Але не менш важливо - як помити та очистити такий посуд. Для чищення преса, дістаньте фільтр, видаліть залишки чаю або кави і промийте його теплою водою. Не обов'язково для чищення преса виймати скляну колбу. Дозволяється мити френч-прес у посудомийній машині. Якщо всі ці правила чітко виконувати, то і посуд збережеться, буде охайно виглядати, радувати своїх власників смачним і ароматним чаєм, міцною ароматною відфільтрованою кавою.